Veysel Kamcı Marketing Science and Modelling Director‘Ankara’nın bir köyünde…’ diye başlayan bir çocukluk hikayem var aslında, aklıma geldikçe halâ gülüyorum. Öylesine haylaz ve yaramaz bir çocuktum ki ilkokul 2. sınıfta bir veli toplantısında öğretmenim “bu çocuk olsa olsa çoban olur, okutmak için boşa uğraşmayın” demiş anneme de canım annem çok üzülmüştü.

Ortaokul hayatım da aslında çok iç açıcı geçti denemez, hep ortalama bir öğrenci oldum. Sanırım esas kabuk değiştirdiğim dönem lise yıllarımdır. Bahçelievler Endüstri Meslek Lisesi’ni derece ile bitirmeme rağmen meslek hayatıma istatistikçi olarak devam etmeye karar verdim ve 3 yıl boyunca hem çalışıp hem dershanelere giderek hayalimi gerçekleştirmenin ilk aşamalarını tamamladım.

Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü ideallerimi gerçekleştirmem için en büyük kaldıraç oldu. Bölümün ‘ineği’ sayılacak kadar çok çalışıp okulumu çok iyi bir ortalama ile bitirdim. Okul yıllarımda ve sonrasında üzerimde çok ama çok emeği olan hocalarımı sevgi ve saygı ile anıyorum. Askerliğim sonrası İstanbul’a gelmeme ve burada araştırma sektörüne ilk adım attığım Plus Remark Araştırma Şirketi’nde işe başlamama vesile olan üniversite hocam sevgili Hüseyin Tatlıdil’e bu vesile ile ayrıca minnetimi sunmak isterim.

Plus Remark ile hayalim olan mesleğe adım atmak benim için hayal olmaktan çıkıp gerçek oldu. Bu yıllarda edindiğim arkadaşlarımla yıllar sonra Sia çatısı altında bir araya gelmek de ayrıca bir keyif. 3 yıllık Plus Remark sonrası Yapı ve Kredi Bankası’nda pazar araştırmaları bölümünde 1 yıl pazar araştırmaları sorumlusu; Doğuş Holding bünyesinde 1 yıl veri madenciliği ve modelleme sorumlusu; Garanti Teknoloji bünyesinde 5 yıl veri madenciliği uzmanı ve yöneticisi olarak çalışarak mesleğime ilişkin gelişimime araştırma sektörü dışında devam etme şansı buldum. 2005 yılında tekrar araştırma sektörüne dönerek Synovate araştırma şirketinde çalışma hayatıma devam ettim. Synovate çatısı altında global analiz merkezinin yöneticiliğini yapma fırsatını buldum. Synovate sonrası yaklaşık 2 yıl boyunca Barem Araştırma şirketinde danışmanlık ve direktörlük yaptım. Sektörde farklı şirketlerde edindiğim tecrübemi 4 ortağım ile birlikte kendi araştırma şirketimi kurarak farklı bir boyuta taşıma fırsatı buldum.

Yeni evim Sia ailesi, benim uzun yıllar mesai harcadığım çok sevdiğim arkadaşlarım ile birlikte çalışma fırsatını bana sunuyor. Bu ailenin bir parçası olmak ve onu daha iyi yerlere taşımak adına “FORCE BE WITH US”