Tuba Arabacı Qualitative Fieldwork ManagerBana göre çok uzun zamandır hayattayım. Doğduğum yılın 1981 Eylül olduğunu söylüyorlar (doğrudur herhalde). İstanbul’da doğdum, büyüdüm. (bundan eminim)
Terazi burcunun bütün güzel özelliklerini kabul edip, sevmediğim özelliklerini “yükselenimden etkileniyorum” diyerek reddettim. Her terazi burcu gibi güzel olan herşeyi çok severim.

Heyecanlı, yaşamayı ve kahkaha atmayı seven biri olduğumu söylüyorlar (bu da doğrudur herhalde). Hayata hep pozitif pencereden bakmayı ilke edindim. 8 yaşındaki pekines cinsi köpeğim “viski” bu pozitiflik ilkemi sürdürmemde en büyük yardımcım oldu.

El sanatlarına olan merakım ve renklere olan aşkım beni ahşap boyamaya yöneltti. Pazar araştırmasının yanı sıra kendim için yaptığım hobi araştırmalarıyla ( ki araştırmacı olmak bunu gerektirir bence ) ahşap boyama konusunda bir master haline geldiğimi söyleyebilirim. Yakında kitabımı çıkartıp belirli aralıklarla imza günü yapmayı tasarlıyorum (doğrudur heralde).

Okuldan mezun olduğumdan bu yana, aktif çalışma hayatının içinde olduğumu söylüyorlar (bu da doğrudur herhalde). Farklı sektörlerde çalıştıktan sonra pazar araştırmaları sektörü ile tanıştım. Ve hayatımın geri kalanında kalitatif araştırma yapmak istediğime karar verdim (bu kısımdan eminim). Uzun yıllar Ipsos’ta güzel bir ekip ile çalıştım; benim için bir okul gibiydi, çok şey öğrendim, kendimi geliştirmek için pek çok fırsat geçti elime.

2015 Ağustos ayında Sia Insight ailesiyle tanıştım ve kalitatif araştırmalar saha departmanında çalışmaya başladım. Hala bu ailenin bir parçası olarak kariyerime devam ediyorum. Bu ailenin bir parçası olduğum için çok keyifliyim. (Bu kısımdan da eminim)