Ozan Özkan Senior Project Manager

1980 yılının bir Ağustos sabahında ”hastaneye gerek yok ben arabada memnunum” ısrarlarım neticesinde hastane yolunda dünyaya gelmişim. Bunun neticesinde midir bilinmez ama sürekli yeni yerleri gezme, dünyanın kaç bucak olduğunu öğrenme ve bütün bunların içerisinde her türlü ulaşım aracına olan merakım hep hayatımın keyifli anlarını belirledi. Yeni yerleri gezerken baktım ki bu insanların yedikleri içtikleri de fena değil, üstüne bir de hep yeni tatları deneme ve doymak için değil keyfini çıkarmak için yeme hobisi edindim.

Üsküdar Amerikan Lisesi sonrası Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam eden eğitim hayatım bana hep dünyayı ve çevremi anlayıp öğrenme isteğinin yanında bir sürü farklı ve değerli arkadaşlıklar kazandırdı. İster bugün ister binlerce yıl önce olsun, bu insanlar nasıl yaşamış, neden savaşmış, ne entrikalar çevirmiş diye olan merakım kadar bunlar hakkında uzun uzun sohbetlerden hep keyif aldım. 1950lerin müziği, arabaları, filmlerini hep türlerinin en başarılı örnekleri olarak bulmam neticesinde o dönemin arabalarına at bir model koleksiyonu, izlemek ve oynamaktan keyif aldığım bir hobim oldu. Bunun dışında 2012 yılında hayatıma katılan kızım Nazlı ve küçüklükten beri parçası olduğum BJK, neşe ile vakit geçirdiğim iki değişilmezim.

Üniversite sonrasında atıldığım iş hayatında hep tüketicilerle ilişki içerisinde olup halı, inşaat, mobilya ve ev ürünleri sektörlerinde çalışırken insanlara bir şey satmak, anlatmak, beğendirmek uğraşısı içerisinde sosyoloji eğitiminin de katkısıyla insanları anlama ve öğrenme çabasında oldum. En sonunda da kariyerimin bu merak ve çaba etrafında gelişmesi amacıyla yakın arkadaşım İpek’in de destek ve teşvikiyle 2017 yılında araştırma dünyasıyla tanıştım ve bundan kısa bir süre sonra da Sia Ailesine katıldım. Perakende ve tüketici ile iç içe geçen 14 yıl sonrasında işin araştırma ve danışmanlık kısmında olmak iş hayatımda dinamik, dolu dolu ve “güldürürken düşündüren” bir sayfa açtı benim için.