Oktay Mithat Olut Innovation & Technology DirectorKüçüklüğümde anfilerde annemin yanında derslerde arka sıralarda olduğumu hatırlarım. Bir de çok farklı insanların bulunduğu üniversite koridorlarını… Galiba o zamandan aldığım virüsü atamadım ve sonunda aynı okuldan mezun olarak – zaten senelerdir içinde bulunduğum – yazılım sektörüne resmi olarak giriş yaptım. İnsanın hocalarının üniversite öğrenciliğini de bilmesi çok değişik bir his olduğunu söylemem lazım.

Sigorta, banka, faktöring, leasing, güvenlik sektörü yanı sıra; medikal, internet servis sağlayıcılığı, basın, taşımacılık, iç çamaşırcılığı gibi sektörler hiç yabancı olmadığım ve çalışmış olmaktan gurur duyduğum güzide iş kollarıdır. En azından her zaman varsayım değil, gerçekle iş yapmayı ve planlamayı bu deneyimlerim sayesinde unutulmaz bir şekilde hafızama kazıdım.

Yıllar önce bir arkadaşımın yerine birini bakması ile başlamıştı araştırma sektöründeki ilk maceram… Çok farkı değişik sektörlerden gelip içine girmiş olduğum araştırma hiç zorlamamış, aksine bir şekilde mutlu olmamı sağlamıştı.

NFO Infratest ile başlayıp, Plus Remark, Synovate ile devam ettim. Yurt dışı ile olan kozumu oraya giderek değil, Türkiye’den yurt dışında söz sahibi olarak paylaştım. Daha sonra Ipsos, DORInsight ve Barem’de yoluma devam ettim.

Uzun süredir bir şeyin eksikliğini duyduğumu farkettim. Hem eski dostların hem de kendi alanlarında yetkin diğer kişilerin bulunduğu Sia olmak için doğru yer olarak hissettirdi. Eskilerle yenileri, yenilerle daha da ileriyi tasarlamak fikri yeniden güzel bir heyecan verdi.

Nisan 2019’dan beri bu nedenle Sia’da İnnovasyon ve Teknoloji Direktörü görevini üstlenmekteyim.İnsanların hayatlarının sürekli birşeyleri kovalayıp çalışmak olduğu zamanlardan sonra, gerek beraber eğlenerek, gerek beraber çalışarak, güzel şeyler ortaya çıkartmanın gururunu yaşamak gerçekten güzel…