Nurdan Pak Founding Partner

1976 yılında Ankara’da bir boğa burcu olarak doğdum. Çocukluk yıllarımı Balıkesir ve Diyarbakır’da tamamladım, 1994 yılında Eskişehir Anadolu Lisesi’nde bitirdim.
Babamın mesleği gereği farklı şehirlerde farklılıkları tanıma fırsatım oldu.

Farklılıkların olağanlığını kabullenmek, sıfırdan başlamak, en önemlisi de insanı anlamak gibi özellikleri bu yaşam tarzının bana kazandırdığı nitelikler olarak görüyorum. Araştırma dünyanın en güzel ama en zor işlerinden biri, insanları anlayıp insanlara anlatmak, bu yüzden de zevkli.

1994 senesinde üniversite okumak için elimde valizimle İstanbul’a geldim, trenden inip İstanbul havasını soludum, şu ana kadar en uzun yaşadığım ve en sevdiğim şehir oldu İstanbul…

Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi’nde tamamladım. Üniversite yıllarım sırasında tiyatroyla ilgilendim, Uluslarası Af Örgütü için çeviriler yaptım, çalıştım ve eğlendim. Hayat arkadaşımla bu yıllarda tanıştım.

1999-2010 yılları arasında Infratest Burke, NFO Infratest, Plus Remark ve Synovate’te görev yaptım; her ne kadar çok isim değişikliği olsa da uzun seneler aynı ekip ve aynı patronla çalıştım. Tüm bu dönemde hem iş bilgisi hem de iş görgüsüne dair Temel Aksoy’dan çok şey öğrendim. En iyi ekiplerle çalıştım, en iyi dostlarımı edindim.

2000 senesinde Ayberk Pak ile evlendim, Nisan 2009’da oğlumuz Tuna ve kızımız Rüya’nın doğması ile anne oldum.

Kasım 2010’da yaklaşık 10 sene birlikte çalıştığım ekibe katıldım. Sia Insight, güven, samimiyet ve keyif üzerine inşa edilen akıllı işlerin üretim merkezi ve ben sevdiğim insanlarla bu işi yapıyorum.