Merve Ülker DP& Analysis Project Manager

1979 yılının sıcak bir ağustos gününde Aslan görünümlü bir balık olarak doğdum. Çocukluk yıllarım Fatih’te geçti.

Lise son sınıfta üniversite için tercih yapma zamanım geldiğinde bir ablamın tavsiyesi üzerine tercihlerim arasına istatistik yazmış bulundum ve kazandım. Kazandığım zaman benim de bölüm hakkında fazla bilgim yoktu. Çevremin hiç hiç bilgisi yoktu. Bana sorulan en ilginç soru “bölümün iki senelik mi?” olmuştur. Babamın önerisiyle soranlara “hayır 6 aylık” demeye başlamıştım. Tabi ki 4 sene sonunda ne olduğunu öğrenerek mezun oldum.

Okulun son senesinde bankacı ya da borsacı olmak istiyordum. Bir aracı kurumda 1 sene staj bile yapmıştım. Tezimi bu yönde hazırlarken de aracı kurumda çalışacağıma emindim. Fakat bir finansal krizin o zamanlar çalışanları işsiz bırakması ya da yarı maaşa düşürmesiyle hayallerimi bıraktım. O dönem bir arkadaşımın Bileşim Araştırma için cv’mi istemesiyle araştırma sektörüne adım atmış oldum. Ne olduğunu bilmeden başladığım iş sonradan severek yaptığım bir işe dönüştü. 9 ay Bileşim Araştırma’da çalıştıktan sonra Gfk Araştırmaya geçtim ve 15 senemi orada geçirdim. Orada büyüdüm denebilir. Ve artık büyüdüğüme göre başka yerlere gidebilirdim. 2018 ocak itibariyle Sia ailesine katıldım. Araştırma hayatıma renk ve heyecan gelmiş oldu.

Bir süre önce yepyeni bir hobi edindim. Epoksi reçine ile sehpa, takı ve çeşitli objeler yapmaya başladım. Daha yakın bir zamanda ise polimer kili keşfederek takı ve çeşitli objeler yapma işini daha da renklendirmiş oldum.

Bu arada 3 sene önce bir kedim oldu. Maya isminde beni camda bekleyen 3 yaşında bir kızım var.