Hasan Turgut Accountting Manager15 Mayıs 1988 tarihinde Yozgat’ın Çekerek Devlet Hastanesi’nde doğmuşum. 1 yaşındayken İstanbul’a Ümraniye’nin gecekondu mahallesi olan 1 Mayıs Mahallesi’ne gelmişiz. Çocukluğunu dolu dolu yaşayan biri olduğumu kesinlikle söyleyebilirim. Belki de en güzel hatıralarım okul önlüğünü çıkarmadan oynadığım bilye ve camlarını topla kırdığım sokak futbolu olduğunda hep ‘yaramaz Hasan’ olarak anılırdım.

Okul zamanlarım yan yana olan Orhan Veli İlköğretim Okulu ve Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nde geçti. Resme olan ilgim beni karakaleme yönlendirdi, ilçelerin belediye seminerlerinde ve birçok okul sergisinde resimlerim yer aldı. İç Mimarlık okumayı çok istedim ama zamanın şartları bunun için uygun değildi. Lise bitiminden iki yıl sonra Trakya Üniversitesinde lise bölümümle alakasız olan muhasebe ve vergi uygulamaları okumayı seçiverdim. Bu benim yeni yolum olacaktı. Üniversite yıllarımda kaldığım erkek öğrenci yurdundaki yemeklerin etkisinden henüz çıktığımı söyleyemem.

Bölümümden mezun olunca iktisat okumayı tercih ettim ve Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü de bitirdim. 2010 yılında Organize Sanayi Bölgesi’nde Yıldırım Çelik Limited şirketinde çalışmaya başladım. Burası alanım ve geleceğim için büyük bir eğitim oldu.

Ayrılma kararımı üzülerek verdiğim biryer olmasına rağmen 2014 yılının ilk günlerinde Siainsight’amerhaba dedim. ‘Aklın ete kemiğe bürünüp vücut bulması’ sözü ile karşılaştığımda karar verdiğim bu yolda bana yardımcı olacak Sia ekibi ile tanıştım. Araştırma dünyasının benim için farklı ve yepyeni deneyimleri beraberinde getirdiğini söylemek doğru olacaktır.