Beste Şener Research Manager

1989 yılında İstanbul’da, İkizler burcunu sonlarından yakalayarak 18 Haziran’da dünyaya gelmişim. Adımdan da belli olacağı gibi, müzisyen bir babanın çocuğu olmanın doğal sonucu olarak evde enstrümanlar, şarkılar ve nota kitaplarıyla iç içe büyüdüm. 11 yaşında klasik gitar çalmaya başladım. Sonrasında gitarı elimden bıraksam da, gerek okulda gerek evde müzikle, notalarla olan bağım hiç kopmadı.

Eğitim hayatım boyunca hem sayıları hem de konuşmayı, anlatmayı çok sevdiğimi gördüm. Bu da benim tercihlerimde “ekonomiyi önceliklendirmemi sağladı ve kendimi İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde buldum. Üniversite dönemimdeki en güzel anıları, bir yaz dönemi gittiğim Malta’da biriktirdim ve döndüğümde artık bir yol ayrımında olduğumu fark ettim. Okulda finansla ilgili derslere hep mesafeli durdum ve “galiba yanlış bir seçim yaptım” derken 4. sınıfta “Pazarlama” dersinde yaptığım bir proje sayesinde araştırmayla tanıştım. Sevgili hocamın da doğru yönlendirmesi sonunda başımın üzerinde bir ampul yandı.

Derken okul bitti, kepler atıldı. Araştırmayla ilk kez 2013’te TNS’ te tanıştım. 1,5 yıl boyunca FMCG ve perakende sektörleriyle ilgili araştırmalar üzerine çalıştım. Ardından online araştırmaya olan yoğun ilgim beni DORinsight’a yöneltti. Son olarak FutureBright’ ta 2 yıl geçirdikten sonra hayat beni Eylül 2017’de Sia ile bir araya getirdi.
Yoğun merak duygum, konuşmayı öğrendiğim günden beri durmadan soru sormam, sanırım doğru işi yaptığımın göstergesi. Bunun yanında yemek yapmak, bilindik yemekleri kendimce yorumlamak en zevk aldığım şey. Son 2 yılda ise yeni meselem yoga ve meditasyon ile daha dingin bir insan haline gelmek.