Banu Kosifoğlu Human Resource & Internal Affairs DirectorÖnceleri kutlamayı çok sevdiğim doğum günüm, 1999 yılından sonra hüzünlü ve asla kutlanamayan bir tarih oldu benim için. O tarih 17 Ağustos’tu çünkü.

Hayatım boyu Psikoloji eğitimi almayı çok istedim. Onun yerine İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nden mezun oldum. Şimdilerde 2. Üniversite olarak okumak istiyorum ama onda da bölüm açmıyorlarL Diplomalı olamadım madem, ben de kendimi insan bilimine adayayım bari deyip “insanın anlam sanatı “ ile ilgili en büyük keşfin, kendine doğru yaptığı yolculuk olduğuna inanarak o günden beridir bu yollardayım.

İş hayatına pazarlama alanında başladım. Pazar araştırma, ürün geliştirme, kurumsal iletişim gibi birçok konuda çalıştım. Turkcell, Global Bilgi, Akşam Gazetesi, Epsilon Yayınevi vs. derken; bir gün bir kitap okudum ve yüreğimin götürdüğü yerde buldum kendimi.

Hayatımı hobimden kazanacaktım. Aynen öyle oldu. Ama öyle de oldu ki, Türkiye’de kendi iş kolunda en yüksek ihracat yapan 2. firma seçildik. İş hobiden çıktı. 7-8 sene sonra da bitti. Ve anladım ki; hobin bile olsa, bir an gelip çıkış noktandan sapabiliyorsun. Yani çalışmayı, üretmeyi, çıtanı her zaman yüksekte tutmayı hedefleyen bir yapıdaysan bir gün geliyor ve yaptığın işin hobin olduğunu unutabiliyorsun. Girişimcilikle geçen senelerin ardından, hayatımın içinde ki en sarsıcı ve en kıymetli deneyimleri bu yıllarda edindiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.

1995 yılında başladığım iş hayatının tüm deneyimlerini sırtlayıp profesyonel çalışma hayatına tekrar dönüşüm, yıllardır istediğim İnsan Kaynakları alanında çalışmaya başlamamla oldu. Gastrocast İleri Çözümler Danışmanlık firmasında buna fırsat buldum.

Evliyim ve bir oğlum var.
Ağaçların olduğu her yerde vakit geçirmeyi özellikle kitap okumayı çok severim.
İçinde yaratıcılık olan her şeye saygım sonsuzdur.
Resimden tiyatroya, sanatın tüm dallarına sevdalıyımdır.
Yaşanmışlıkların derinliğine ve gücüne inancım sonsuzdur.
Hayatımda, hoşgörülü, sevgi dolu ve şeffaf olabildiğim sürece mutlu olacağıma inanırım.

2017 yılının Nisan ayından bu yana ben de bir Sia’lıyım. Burada olmayı seviyorum.