Arda Sezen Finance Director26 Ekim 1982 yılında İstanbul’da doğdum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimi aldım, sonrasında Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasaları ve Borsa bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. 2015 yılından beri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirim. 20 yılı aşkın süredir Finans ve Muhasebe’nin çeşitli departmanlarında orta ve üst düzey yönetici olarak görev almaktayım. Perakende, Sağlık ve Danışmanlık sektörleri uzmanı olduğum sektörlerdir.

2011 yılından beri evliyim ve küçük tatlı bir kız çocuğum var. Yorucu olsa da özel zamanımın büyük bölümünü kızımla geçiriyorum. Eşim, dünyaya yeni gözlerini açıp merhaba diyen bebekleri fotoğraflıyor, sevdiği işi yaparak gelir elde ediyor.

Sıkı bir Twitter kullanıcısıyım. Yeni haberlere herkesten önce ulaşmak, değişik bakış açılarını öğrenmek ve empati kurmak ilgimi çekiyor. Diğer mevcut sosyal platformlardan değil ama Twitter’dan çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim.

Film izlemenin hayatımda farklı bir yerde olduğunu çok net ifade edebilirim. Film izlemek benim için bir yaşam tarzı ve kesinlikle vazgeçebileceğimi düşünmüyorum.

Müdavim olma müessesesine inanırım, her ne kadar dünyadaki değişik kültürleri öğrenmeyi, gezmeyi çok sevsem de, klasik bir Bodrum müdavimiyim. En büyük hayallerimden biri burada yaşlanmaktır.

Hayatımda idol olarak gördüğüm insan Mustafa Kemal Atatürk’tür. Onun dahicesine ileri görüşlülüğü bugün yaşamış olduğumuz modern Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturmaktadır.

Sia ailesine yeni katılmakla beraber, sanki uzun süredir bu ailenin bir bireyiymişim gibi hissediyorum. Zamanla bu aileden çok şey öğreneceğime ve aynı zamanda çok şey katacağıma inanıyorum. Yolumuz açık ve başarılarla dolu olsun. Go Sia Go…