Alperen Akdoğan Project Manager

Cümlelerime “Babba, kardeş!” gibi kelimelerle başlamadığım için inanmasanız da 1992 yılında Adana’da doğdum. Evet barbekü partilerinde setin başındaki o adam benim. Çocukların sokakta maç yapıp salçalı ekmekle karınlarını doyurduğu o naif ve tatlı günleri son yaşayanlardanım. Maalesef liseyi de kravat-ceket zorunluluğuyla geçiren son nesildenim. Konya Sosyal Bilimler Lisesi’nden mezun olduktan sonra da pek kullanmadım. Müdürlerime sevgilerle. Lise hayatım boyunca hiç okul kırmadım, ölüm döşeğinde değilsem devamsızlık yapmadım, futbol topunu sadece okul takımı maçlarında gördüm. Evet o en önde oturan o inek öğrenci bendim!
Lisedeki siyah-beyaz Yeşilçam filmi melodramındaki yıllarımdan olsa gerek üniversite hayatım renkli bir Fransız filmi gibi geçti. Doğuş Üniversitesi – Ekonomi ve Finans (İngilizce) Bölümü’nü kazanınca İstanbul’un o curcunalı sokaklarına kendimi bıraktım. Üniversite’de Yabancı Öğrenciler Kulübü’nde Yönetim Kurulu’nda bulundum. 18 farklı milletten öğrenciyle birlikte partiledim. Öhöm! Ortak projelerde çalıştım. Bu projelerden en unutamadığım Balıkesir’deki çocukların eğitimi için okullarına kütüphane kurmak oldu. Farklı milletlerden insanlarla birlikte çalışmak o kadar hoşuma gitmişti ki iki kez Erasmus yaptım. Evet, iki kez Erasmus yapabilen o şanslı benim.
İtalya’da muhteşem pizzalar yapmayı öğrenip, Polonya’da “Bir insan eksi kaç dereceye kadar donmadan yaşayabilir?” sorusunun cevabını bulduktan sonra (Cevap -28 ama hissedilen -40!) ülkeme döndüm.
E&Y’de denetimin komiliğini yaptım. Akabinde Ipsos’ta araştırma ve danışmanlığın mutfağını öğrendim. Burada Non-FMCG sektörlerinde memnuniyet araştırmaları yaptım. Sektör konusunda ne kadar ileri gittiğimi tahmin bile edemezsiniz. Hidrofor pompası memnuniyetinden bahsediyorum! Aynı zamanda çalışan bağlılığı ve iç müşteri memnuniyeti araştırmalarında da yer aldım.
Hayatıma bir buçuk yaşındaki kedimin (Leo ama ev arkadaşım Cio der ve o da hep Cio denince bakar) babası olarak devam ediyorum. Leo’yla birlikte Sia Ailesi’ne katılmaktan en az yaş mama yemiş kadar mutluyuz!