Nurdan Didin DP & Analysis Team Manager

1983 yılının 30 Kasım’ında İstanbul'da dünyaya geldim. 80 li yıllarda doğmanın avantajıyla çocukluğumu sokaklarda doya doya oynayarak geçirdim.

Lise yıllarımda sayılara olan ilgimden dolayı sayısal bölümlere yönelerek yolumu çizmeye karar verdim. Üniversite tercihlerimi yaparken tam olarak hangi bölümü seçeceğime bir türlü karar veremezken, o zamanlar pek bilinmeyen istatistik bölümünün varlığından haberdar oldum ve araştırdıkça beni fazlasıyla içine çekmeye başladı. Tercihlerimi yaparken Mimar Sinan İstatistik bölümüne girebilmeyi umut ederek birbiriyle pek alakası olmayan tercihler yaptım ve neyse ki istediğim bölüme girebildim (zira bir sonraki tercihim peyzaj mimarlığıydı :))

Üniversite bittikten sonra hangi alanda çalışmak istediğime karar vermek için biraz araştırıp hareket etmek niyetindeyken bir sabah saha şirketi olan bir arkadaşımın “hemen buraya gelmen lazım acil yardıma ihtiyacım var” demesiyle kendimi araştırma sektörünün içinde buldum. 6 ay kadar saha şirketinde çalıştıktan sonra Ipsos araştırma şirketinde DP bölümünde çalışmaya başladım ve orada çalıştığım 10 yılın iş yaşamı, arkadaşlıklar, insan ilişkileri konusunda bana çok katkısı oldu . Orada büyüdüm diyebilirim.

Bu büyüme dönemimde hayatımda birçok şey istediğim gibi gitse de, içimde tarif edemediğim bir boşluk vardı hep. “Bir şey eksik ama ne?” diye düşünerek birçok hobiye yöneldim ve bir gün karşıma çaresiz bir varlık çıkıp da ne yapacağımı bilmeden alıp evime getirmemle (minnacık bir kediydi kendisi) herşey değişmeye başladı. 1 yıl sonrasında ailemize bir minnak daha katıldı ve evimde 2 kedi, sokaklarda onlarca hayvanla içli dışlı yaşayarak puzzle’ın eksik parçasını tamamlamış oldum J

Hayatımın bir bölümünde esnaf olma hayalim hep vardı (esnaf bir babanın kızı olmamdan kaynaklı belki de) 2017 yılının ortalarında evlenip bir de esnaf bir eş hayatıma katınca bu hayalim daha ağır basmaya başladı ve Ipsos’da 10 yılımı doldurduktan sonra ayrılıp küçük bir butik açtım. Ancak işler hayal ettiğim gibi gitmedi. Küçük esnafların yaşadıkları zorlukları, hayallerimle gerçeklerin pek de uyuşmadığını gördüm.

Biraz mantık insanı olduğumdan, biraz da Yay burcu olmanın verdiği tez canlılıkla, esnaflık için yanlış zamanı seçtiğimi düşünüp, tekrar araştırma sektörüne dönmeye karar verdim.
Tam da o sırada Sia-Insight ailesiyle tanıştım ve Şubat 2018 itibariyle bu renkli ailenin bir parçası oldum.