Kadir Çalışkan Fieldwork Manager 31 Ocak 1984 sabahı dünyaya gelmişim. Saklambaçların, körebelerin oynandığı, kağıtların külah şeklinde, uzun ince borulardan üflemeli mermi haline getirildiği, taşlardan kale yapıp arabayla geçenlere kızıldığı, iskambil kağıtları değil futbolcu kağıtlarının olduğu, üçlüğü basketle değil artistik vuruşla kazanan 80 li yılların havasını solumuş bir çocukluktu bizimkisi.

1990 – 1995 yılları arasında Kocatepe ilköğretim 1995 – 1998 Kadri Yörükoğlu Ortaokulunu sonrası Bayrampaşa Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe bölümünü tamamladım. Anadolu Üniversitesi Muhasebe ve Finansal Yönetim 2004 kayıt yaptırarak üniversite hayatına devam ettim.

12.05.2012 tarihinde eşim Dürdane ile evlendim. 2014 Ağustos ayında kızım Simay, 2019 Nisan ayında oğlum Hüseyin Çağan katıldı hayatımıza. İyi ki katıldılar renk kattılar. Evimizin ekolayzer sistemleri.

İş hayatına muhasebe sektöründe başlamalıyım dedim. Şampiyon Bilgisayar kursunda 6 aylık kurs eğitimi tamamlayarak 3 ay program eğitimini aldım. Ve iş hayatına giriş yapmış oldum. Muhasebe sektörü bana göre değildi dışarda bir şeyler oluyordu bunları kaçırmamalıydım. 80 li ve 90 lı yılların zıpır çocuğu, 2000 yılının genciydim, oturmak bize göre değildi. Ve öylede oldu.

GFK Araştırma saha süpervizörü arıyor diyen arkadaşım sen yaparsın girişkensin, başvur şansını dene dedi, dediği yıl 2008 yılıydı.
4 ay anketörlük, 6 yıl saha süpervizörlüğü, 3 yıl saha sorumlusu olarak çalıştım. 9 yıllık bir çalışma sonrası GFK ile yollarımızı ayırdık. 1 yıl Arveda Araştırma saha sorumlusu akabinde Akademetre Araştırmada da 1 yıl saha sorumluluğu görevlerinde bulundum.

Ne kadar şanslı biri olduğumu bu yazıyı yazarken bir kez daha anlamama sebep olan güzel insanlar ile tanıştım. Sia ailesiydi bu. Pozitif düşünce, güzel insanlar iyi ki tanımışım sizleri güzel işler başaracağımıza inanıyorum.